Prosinec 2007

Rooibos

29. prosince 2007 v 15:29
Název Rooibos (též rooibosh nebo rooibush) v překladu znamená červený keř. První písemná zmínka o tomto nejoblíbenějším nápoji domorodců v jižní Africe pochází z roku 1772. Z těch časů se zachoval i první popis této rostliny Aspalathus linearis, z které s Rooibos připravuje.
Rooibos má široké uplatnění. Můžete ho pít horký i ledový. Díky obsahu stopových prvků, které jsou složením a obsahem podobné mléku, se roobos může využívat i jako náhrada mléka u dospívajících. Stejně tak poslouží všem, kteří mají problémy s alergií na mléko. Vzhledem k nulovým hodnotám kofeinu můžeme tento čaj nečaj popíjet bez větších omezení po celý den. Je známé, že tanin ve větším množství může bránit vstřebávání železa a zhoršovat metabolizmus bílkovin. Obsah této látky v rooibosu je natolik nízký, že skutečně nic nebrání v tom, abychom si denní spotřebu určovali podle chutě. I při tomto čaji je důležité vybrat si vlastní způsob dochucení. Přidáním mléka či smetany čaj zjemníte, ale stejně dobře chutná i samotný. Kdo rád více sladí, může si rooibos přisladit cukrem či medem, není to vašk nutné. Je sám od sebe mírně nasládlý a s troškou citrónu nepotřebuje již žádné jiné dochucení. Rooibos se výborně hodí na doplnění minerálních látek po sportu či těžké fyzické námaze.
Čaj-nečaj obsahuje stopové prvky, velké množství flavonoidů a poměrně málo teinu.
Příprava:
Čajovou lžičku plně naplníme čajem nečajem rooibos, dáme do připraveného šálku a zalijeme 2,5 dcl vařící vody. Šálek přikryjeme a necháme louhovat 2,5 - 3 minuty. Přecedíme přes sítko a podáváme. Rooibos můžeme bez obav i ohřívat. Na rozdíl od černých čajů neztrácí ani po této úpravě svoji chuť a vůni.