Přírodní sladidla

10. září 2007 v 16:55

Přírodní sladidla

Přírodní sladidla

3. 1. 2007
Některá přírodní sladidla mohou být dobrou náhradou za rafinovaný cukr jak pro vaření, tak i pro pečení. Poskytují mnohem výraznější, komplexnější vůně a chutě. Většina z nich, na rozdíl od bílého cukru, obsahuje i malé množství vitaminů a minerálů. Navíc jsou mnohem šetrnější k našemu metabolismu a ke kolísání hladiny krevního cukru.
( med, přírodní třtinový cukr, fruktóza- nejznámější )Med květový světlý

Výhody oproti rafinovanému cukru:

  • výraznější chutě a aroma
  • obsahují vitaminy a minerály
  • šetrnější na hladinu cukru v krvi
  • tolik se po nich netloustne
  • mohou obsahovat prospěšné enzymy

Proč je používat?

Přírodní sladidla nejsou lidé zvyklí používat, ale s trochou cviku mohou být některá dobrou náhradou za rafinovaný cukr i pro vaření a pečení. Poskytují mnohem výraznější, komplexnější vůně a chutě, které úžasně rozšiřují možnosti pro tvoření pečených dobrot a jiných pokrmů. Většina z nich, na rozdíl od bílého cukru, obsahuje i malé množství vitaminů a minerálů. Navíc jsou mnohem šetrnější k našemu metabolismu a ke kolísání hladiny krevního cukru. Čím výrazněji a rychleji se hladina cukru zvedá, tím více se vylučuje inzulínu a přibíráme "nepřátelské" kilogramy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xylitol xylitol | 8. srpna 2014 v 14:59 | Reagovat

Dobrý den,

dalším přírodním sladidlem je xylitol. Xylitol má oproti ostatním sladidlům tu výhodu, že zabraňuje kazení zubů a pomáhá čistit ústní dutinu. Xylitol tak dostal pozitivní vyjádření od šesti národních zubařských asociací.

Více informací o xylitolu najdete na http://www.brezovycukr.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama