Sirup z černého bezu

7. července 2007 v 13:58
Sirup z květů černého bezu
Jen málokdo by neznal drobounké slonovinové kvítky s nezaměnitelnou vůní. Nyní je právě nejvhodnější doba si je nasbírat. Náš sirup jistě oceníte za každého počasí. V letním parnu si z něj můžeme dopřát lahodnou osvěžující limonádu. Za podzimních sychravých dnů je zas v teplém čaji vynikajícím zdrojem zdraví prospěšných látek.
  • cca 20 soukvětí černého bezu
  • 1 litr převařené vody
  • 1 kg cukru
  • šťáva ze 4 - 5 citrónů
Nasbírané květy probereme, odstraníme hrubé nečistoty a hmyz. Naplníme jimi čistou sklenici, zalijeme vychladlou převařenou vodou. Nikdy nelijeme vodu ještě horkou, protože by kvítky zhnědly a tím bychom je znehodnotily. Přikryjeme nádobu poklicí a necháme 24 hodin stát na tmavém, suchém místě.
Poté přecedíme šťávu přes jemné sítko a vsypeme cukr. Mícháme dokud se úplně nerozpustí, můžeme si pomoci i mírným ohněm, ale teplota šťávy by neměla přesáhnout 45 stupňů Celsia. Nakonec přidáme šťávu z citrónů a můžeme plnit vypařené lahve.
Nejlépe je skladovat šťávu v lednici. Pokud si ji chceme předvařit do zásoby pro zimní podporu imunity, můžeme naplněné sklenice obrátit na chvíli dnem vzhůru, případně je zavařit. Měli bychom však mít na paměti, že čím větší teplota a čím déle budeme sterilovat, tím méně vitamínů nám tam zůstane.
Bez černý
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama